Rolkowisko na Sielcu.

Numer projektu: V/5, lokalizacja: ul. Zamkowa , kwota: - zł, autor: Paweł Konieczka


OCENA PROJEKTU:
Ocena negatywna z uwagi na brak zgody konserwatora zabytków na realizację zadania. Park Sielecki wpisany jest do księgi rejestru zabytków nieruchomych województwa śląskiego, dlatego zasięg przewidzianych do wykonania działań będzie miał znaczący wpływ na postać parku- wprowadzenie na jego terenie robót mogą przyczynić się do uszkodzenia czy zniszczenia roślinności budującej kompozycję.
W obrębie obiektu nie powinno się wprowadzać elementów infrastruktury w żaden sposób niezwiązanych z jego obsługą i wartościami przyrodniczymi. Działanie takie nie znajduje zatem uzasadnienia pod względem merytorycznym, historycznym jak i estetycznym. Przedmiotowa działka zlokalizowana jest na obszarze RR.2.ZP, na którym zabrania się lokalizacji urządzeń sportowych oraz rekreacyjnych związanych z aktywnym wypoczynkiem. 
 
 
Projekt ma na celu renowację starej płyty zewnętrznego lodowiska przy Stadionie Zimowym oraz jej przekształcenie w ogólnodostępne rolkowisko wraz z zagospodarowaniem terenu wokół oraz wykonaniem wejścia od strony Parku Sieleckiego.
 
Rolkowisko, będące przedmiotem tego projektu, stanie się miejscem, w którym zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli bezpiecznie uprawiać sporty na rolkach, wrotkach, hulajnogach czy deskorolkach. Ponadto, lokalne amatorskie drużyny hokejowe zyskają miejsce do treningów w sezonie letnim. W okolicy nie istnieje podobne miejsce, dlatego ta inicjatywa będzie stanowić unikalną ofertę rekreacyjną dla mieszkańców pobliskich miejscowości.
 
Proszę czekać...