Doświetlenie chodników przy placu zabaw oraz wyznaczenie przejścia dla pieszych przy zbiegu ul. Kierocińskiej i Sąsiedzkiej.

Numer projektu: III/3, lokalizacja: ul. Kierocińska, ul. Sądziedzka, kwota: - zł, autor: Michał Olszewski


OCENA PROJEKTU:
Ocena negatywna. Teren należący do Spółdzielni Mieszkaniowej, brak zgody na współfinansowanie zadania dot. doświetlenia chodników. W opinii specjalistów z zakresu organizacji ruchu drogowego brak jest możliwości wyznaczenia przejścia dla pieszych z uwagi na zbyt bliską odległość od skrzyżowania, sąsiedztwo wyjazdu z posesji oraz konieczność likwidacji kilku miejsc postojowych (w tym 2 miejsc dzierżawionych pod stacje ładowania pojazdów elektrycznych).

 

Projekt dotyczy zamontowania oświetlenia przy alejkach wokół placu zabaw i między blokami przy zbiegu ulic Kierocińskiej i Sąsiedzkiej jadąc od Lidla. Dodatkowo namalowanie pasów (przejście dla pieszych) na ulicy Kierocińskiej na wysokości schodów od bloku Kierocinskiej 27 w kierunku bloku 24- obok stacji do ładowania aut elekterycznych. Ze względu na wysokie natężenie ruchu, ciężko przejść na drugą stronę ulicy.

Po zmroku pomiędzy blokami, gdzie wiele osób przemieszcza się do Lidla, przedszkola lub na przystanki - widoczność jest mocno ograniczona.

Proszę czekać...